Poduszka do jogi i do medytacji – czy warto?

Poduszka do jogi i do medytacji – czy warto?

Medytacja i joga cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – to doskonały sposób na poradzenie sobie ze stresem, rozładowanie napięcia i odnalezienie spokoju ducha. Niektóre pozycje jednak mogą przysparzać nieco trudności – właśnie w takim przypadku należy sięgnąć po akcesoria do jogi i medytacji.

Poduszka do jogi – do czego służy? 

Akcesoria do jogi to szeroka kategoria. Wybierać można spośród bloków, taśm, poduszek i wałków. Rola każdego z tych sprzętów jest inna – niektóre mają ułatwiać praktykę, inne podnosić poziom trudności. Wałki i poduszki należą do tej pierwszej kategorii – mają zapewniać wsparcie i komfort. Poduszka do jogi służy nie tylko do siedzenia. Może skutecznie odciążyć stawy czy też pomóc utrzymać właściwą pozycję. 

Akcesoria do jogi – dla kogo?

Wałki i poduszki do jogi są świetnym urozmaiceniem tej praktyki zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych joginów. Szczególnie zaleca się używanie ich osobom, które mogą mieć problem z poruszaniem się. Te akcesoria mogą zachęcić do ćwiczeń także starsze osoby, którym może być ciężko wykonać pewne pozycje. Osoba trenująca jogę od jakiegoś czasu również doceni ten dodatek – sprawi on, że praktyka będzie ciekawsza. 

Poduszka do jogi – z czego jest wykonana?

Wałki i poduszki do jogi i medytacji powstają z naturalnych, ekologicznych materiałów. Tkanina, z jakiej są uszyte to niebielona, organiczna bawełna, która jest całkowicie bezpieczna zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Wypełnienie także jest wykonane z biodegradowalnego materiału, jakim jest gryka. Nie bez przyczyny jogini używają jej już od wielu lat – jest bezzapachowa, nie pochłania wilgoci i zachowuje swoją formę mimo upływu czasu. Ponadto doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia całkowity komfort podczas jogi i medytacji. 

Wałki i poduszki do medytacji

Medytacja to czas na odnalezienie spokoju, warto więc zadbać o komfortową pozycję. Najczęściej wykonuje się ją siedząc, czy to w siadzie skrzyżnym czy w kwiecie lotosu. Kluczowe jest w tym czasie utrzymanie odpowiednio wyprostowanego kręgosłupa. Ułatwia to siedzenie na podwyższeniu, które może stanowić właśnie poduszka do medytacji. Jej kształt zapewnia wygodę, a wysokość jest dostosowana do asan, w jakich najczęściej się medytuje. Zapobiega ona mimowolnemu garbieniu czy występowaniu skurczów. Pozycja, jaką się przyjmuje na poduszce pozwala na utrzymanie spokojnego, miarowego oddechu, który jest kluczowy w medytacji.

Poduszka zafu – japońska tradycja

Japońscy buddyści od wieków uprawiają tradycyjną medytację zen. Oznacza to pozostawanie w stanie skupienia w pozycji siedzącej. Używane są do tego japońskie poduszki do medytacji, które mogą być okrągłe lub w kształcie półksiężyca. Medytacja zen ma na celu oczyszczenie umysłu, oświecenie i uwolnienie od cierpienia.

Jaką poduszkę do jogi wybrać?

To, jaką poduszkę do jogi wybrać, zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Warto zacząć od podstawowego, okrągłego modelu, a później w miarę potrzeb korzystać z akcesoriów takich jak wałki i bloczki. 

Poduszka do medytacji z bawełny jest świetnym sposobem na rozpoczęcie praktyki lub wzbogacenie jej o nowe asany, które wcześniej trudno było osiągnąć. Popularnym wyborem jest fioletowa poduszka do jogi. Kolor ten jest uspokajający i dopasuje się do wielu wnętrz, nawet jako ozdoba. Warto rozważyć zakup takiej poduszki dla siebie lub bliskich – z pewnością sprawi dużo radości. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.