Palo Santo – kadzidło ze „Świętego Drzewa”

Palo Santo – kadzidło ze „Świętego Drzewa”

Palo Santo to jedno z najlepszych, obok białej szałwii, kadzideł do oczyszczania przestrzeni z negatywnej energii. Dowiedz się, czym jest Palo Santo i jakie właściwości posiada. 

Palo Santo – czym jest?

Palo Santo to święte drzewo, które spotkać można w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej. Od wieków używane jest przez szamanów podczas rytualnych modlitw i ceremonii, a także wykorzystywane w medycynie naturalnej. Drzewo posiada niezwykle aromatyczną żywicę, która w procesie spalania zaczyna uwalniać piękny zapach. Ze świętego drzewa pozyskuje się również olejki eteryczne. 

Pozyskiwanie drewna regulowane jest przez peruwiański rząd. Uważane jest za święte drzewo, któremu należy okazać należyty szacunek. Niedopuszczalne jest zatem ścinanie żyjących drzew. Drewno pozyskuje się jedynie z drzew i gałęzi, które opadły w sposób naturalny. Zanim zostanie ono użyte należy pozostawić je do wyschnięcia. Może to trwać nawet 5 lat. Długi czas wysychania jest niezbędny do tego, by wewnątrz zaszły odpowiednie reakcje chemiczne, a żywica zaczęła się krystalizować. 

Gotowe do użycia drewienka dostępne są w różnych wersjach. Jedną z najbardziej popularnych form są drewienka o długości około 10 cm i szerokości 1 cm, które cięte są ręcznie. Są one zdecydowanie najwygodniejsze w użyciu. Na rynku dostępne są również produkty z większym rozmiarze. 

Właściwości Palo Santo

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej głęboko wierzą w to, że Palo Santo posiada szereg dobroczynnych właściwości, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne drewno wykorzystywane jest przez szamanów do leczenia wielu schorzeń, takich jak przeziębienie, ból głowy czy też stres. Osobę dotkniętą chorobą okadza się dymem z kadzidła bądź podaje się jej do spożycia specjalne herbaty bądź nalewki z drewienek. Kadzidło Palo Santo wykorzystywane jest nie tylko w medycynie naturalnej, ale i w wielu rytuałach duchowych czy też medytacji. Palenie drewienka sprzyja bowiem oczyszczaniu aury z negatywnej energii. Okadzać można zarówno przestrzeń, jak i przedmioty bądź ludzi. 

Zapach Palo Santo 

Palo Santo posiada charakterystyczny świeży, kojący i lekko cytrusowy zapach. Jego aromat jest lżejszy od aromatów tradycyjnych kadzideł. Zapach utrzymuje się na długo po zgaszeniu drewienka. 

Święte drzewo Palo Santo – jak używać?

Drewienko może mieć kilka zastosowań. Pierwszym może być używanie go jako odświeżacza powietrza. Drewienka w swojej pierwotnej formie są niezwykle estetyczne, więc oprócz pięknego zapachu pełnią również funkcję dekoracyjną. Świetnie sprawdzą się w łazienkach, kuchniach, a także samochodzie. Palo Santo można również dodawać do wielu mieszanek zapachowych. Olejek eteryczny ze świętego drzewa może znaleźć swoje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Olejek doskonale zmiękcza skórę, a także jest niezwykle pomocny w przypadku bólu stawów. Aromaterapia z wykorzystaniem olejku pozytywnie wpływa na układ oddechowy. 

Kadzidło Palo Santo skutecznie odstrasza insekty, a także oczyszcza pomieszczenia ze złej energii. Jest często wykorzystywane podczas medytacji. 

Jak palić Palo Santo? Oczyszczanie przestrzeni

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań Palo Santo jest oczyszczanie przestrzeni i przedmiotów ze złej energii. W tym celu należy podpalić jedną końcówkę drewienka i w momencie jego intensywnego rozpalenia, zdmuchnąć ogień. Unoszący się dym, a wraz z nim przyjemny zapach, wkrótce wypełni całe pomieszczenie. Okadzając dom czy mieszkanie należy być ściśle skoncentrowanym na intencji. Zaangażowanie w proces i mocna wiara w jego działanie jest w stanie jest kluczem do sukcesu, czyli przywrócenia pozytywnej aury.

Energetyczne oczyszczenie warto wykonywać wtedy, gdy się tego potrzebuje. Drewienka są bardzo wydajne i można używać ich nawet kilka razy. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.