Joga twarzy – dlaczego warto ją praktykować?

Joga twarzy – dlaczego warto ją praktykować?

Joga jako element aktywności fizycznej potrafi doskonale wpływać na całe ciało. Powoduje rozluźnienie wszystkich mięśni, również głębokich. W konsekwencji poprawia się postawa ciała, a osoba praktykująca ma nad nim lepszą kontrolę. Jak to wygląda w przypadku jogi twarzy? Jakie są efekty wprowadzenia tej praktyki do codziennego życia?

Czym jest joga twarzy?

Joga twarzy to ćwiczenia skupiające się na głowie oraz szyi. Znajduje się tutaj ponad 80 różnych grup mięśniowych. Wspólnie są one odpowiedzialne za mimikę oraz poruszanie oczami czy ustami. W nich kumulowane są napięcia związane ze stresem, jaki towarzyszy joginom na co dzień.

Ćwiczenia, które są wykonywane podczas praktykowania jogi twarzy, skupiają się przede wszystkim na obniżeniu napięcia zgromadzonego w mięśniach, ale również aktywacji tych osłabionych. Wpływa to bezpośrednio między innymi na wygląd skóry.

Joga twarzy – efekty

Joga twarzy to wyjątkowy rytuał. Obejmuje niezwykle wrażliwe mięśnie zgromadzone wokół ust i oczu. Dzięki praktyce można zapobiec, a nawet cofnąć negatywne skutki dla mięśni twarzy.

Tutaj pojawia się jedno istotne pytanie. Jakie efekty przynosi joga twarzy? Jest ich wiele. Między innymi umożliwia zredukowanie zmarszczek i poprawę kolorytu skóry. Wpływa nawet na zniwelowanie dolegliwości bólowych jak migreny czy bóle zębów.

Joga twarzy – efekty na zmarszczki

Najczęściej pojawiającym się pytaniem związanym z jogą twarzy jest jej wpływ na obecność zmarszczek. W końcu już po 30. roku życia zostaje zaburzona produkcja kolagenu. Oznacza to zmianę wyglądu twarzy, szczególnie skóry.

Pojawiają się zmiany w wyglądzie cery, które są efektem korzystania z mimiki i okazywania emocji. Joga twarzy umożliwia zredukowanie liczby zmarszczek oraz zapobieganie pojawianiu się ich. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego masażu, skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Dodatkowo mięśnie są odpowiednio ćwiczone, co przekłada się na ich prawidłowe napięcie.

Chcąc zredukować ryzyko pojawienia się zmarszczek, warto do swojej codziennej rutyny wpleść jogę twarzy. Nie trzeba czekać do momentu pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry. Już wcześniej można zadbać o stan mięśni twarzy.

W jaki sposób trening mięśni twarzy wpływa na dolegliwości bólowe?

Wszystkie elementy ciała są ze sobą połączone. Oznacza to, że napięcie mięśniowe może odbijać się nie tylko na mięśniach pleców, ale też twarzy. Nadmierne napięcie, szczególnie zgromadzone wokół żuchwy może prowadzić do pojawienia się bólu zębów. W podobny sposób napięcia nagromadzone w okolicach oczu wpływają na migrenę.

Podobne dolegliwości bólowe są niezwykle uciążliwe. Mogą uniemożliwiać wykonywanie codziennych obowiązków. W związku z tym konieczne jest szybkie pozbycie się ich. Joga twarzy doskonale wpływa na napięcie skóry i mięśni. Odpowiednio wykonany trening lub masaż są w stanie rozluźnić mięśnie twarzy. Osiągane efekty mogą przerosnąć oczekiwania praktykujących.

Joga twarzy doskonale wpływa na zniwelowanie dolegliwości bólowych związanych z nagromadzonym napięciem w mięśniach głowy. Oznacza to, że przekłada się ona bezpośrednio na poprawę jakości życia osób praktykujących. Chcąc pozbyć się migreny lub bólu zębów, warto sprawdzić ćwiczenia jogi twarzy.

Joga twarzy – przed i po

Istnieje wiele fragmentów, które pokazują wpływ jogi twarzy. Podbródek jest jednym z nich. Tutaj szczególnie widoczne są efekty ćwiczeń. Wykonując praktykę przez kilka tygodni można zauważyć, że staje się on lepiej podkreślony. Takie efekty wpływają na wizualną poprawę twarzy. Jej wygląd zmienia się, nabiera lepszych kształtów, które są kojarzone z młodością.

Inne efekty wizualne, jakie można obserwować praktykując jogę twarzy, są widoczne w okolicach policzków. Dzięki masażom można doprowadzić do znaczącej poprawy ich wyglądu oraz podkreślenia kości policzkowych. Zredukowane zostają również zmarszczki, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Jak często praktykować jogę twarzy?

Jak często praktykować jogę twarzy, żeby zobaczyć wymienione efekty? Praktyka ta w niewielkim stopniu przypomina klasyczny trening. Prawdopodobnie nie spowoduje zmęczenia. Nie ma również konieczności zaopatrzenia się w specjalny sprzęt. Wystarczy jedynie chęć do zatrzymania lub opóźnienia procesu starzenia się skóry.

Najlepszym rozwiązaniem jest codzienny trening i masaż mięśni twarzy. W ten sposób można zauważyć znaczącą poprawę kondycji skóry już po pierwszym tygodniu. Spektakularne efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.

Jednak w praktyce niewiele osób ma możliwość codziennej praktyki jogi twarzy. Dlatego warto zadbać o to, żeby znaleźć czas przynajmniej 3 do 4 razy tygodniowo. Całość praktyki powinna zająć od 15 do 40 minut.

Stosując ćwiczenia z jogi twarzy z taką regularnością można zaobserwować bardzo korzystne efekty. Wpływają one pozytywnie nie tylko na wizualny aspekt twarzy, ale również na zredukowanie dolegliwości bólowych.

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.