Joga dla początkujących. Jak się ubrać na jogę?

Joga dla początkujących. Jak się ubrać na jogę?

Przed Tobą pierwsze zajęcia jogi? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę i jak się do nich przygotować? Dowiedz się, co należy zabrać na jogę, jak się ubrać oraz jak często ćwiczyć, by czerpać z niej radość i szybko cieszyć się efektami. 

Joga – od czego zacząć? 

Przygodę z jogą najlepiej jest zacząć w profesjonalnej szkole jogi. Zajęcia pod okiem profesjonalnego instruktora pozwolą wyrobić prawidłowe nawyki i wyeliminować ewentualne błędy. Wykonywanie nawet najprostszych asan w prawidłowy sposób pozytywnie wpłynie na kondycję zarówno fizyczną, jak i mentalną. Warto wspomnieć, że regularne ćwiczenia pozwolą na wyszczuplenie i wyrzeźbienie sylwetki, a także zachowanie zdrowego wyglądu ciała i duszy. 

Przygodę z jogą można zacząć również w domu. Warto zacząć od najprostszych pozycji oraz skupić się na prawidłowym i regularnym oddechu. W sieci znajdziesz bardzo dużo materiałów wideo z jogą dla początkujących, które dokładnie pokażą Ci, w jaki sposób wykonywać poszczególne pozycje, by przynosiły zamierzony skutek. 

Jak często ćwiczyć jogę?

Jogę najlepiej jest ćwiczyć codziennie. Ćwiczenie w domu warto zacząć od 15 minutowych sesji, a następnie stopniowo wydłużać czas. Najważniejsze to starać się uprawiać jogę systematycznie. Jeżeli jednak zdarzy się dzień odpoczynku – nic złego się nie dzieje. Joga to przede wszystkim spokój, opanowanie, pozytywna energia oraz wewnętrzna harmonia. 

Joga – co potrzebne?

Ćwiczenie jogi nie wymaga drogiego i rozbudowanego sprzętu. Jest to dość minimalistyczna, jeśli chodzi o akcesoria, aktywność fizyczna. Wersja podstawowa to własne ciało i mata do jogi. Przynajmniej na początek… Później przydatne mogą stać się bloczki czy paski. Sama mata do jogi powinna być przede wszystkim antypoślizgowa i miękka. Jej podstawowym zadaniem jest chronić przed poślizgnięciem. Jej miękkość może być szczególnie istotna dla osób, które mają problemy z kolanami. Aby zachować jej wygląd i właściwości warto również odpowiednio ją przechowywać. W tym celu przydatne mogą być torby na matę, które znajdziesz w naszym sklepie. 

Jaki strój na jogę?

Jeśli zastanawiasz się jak ubrać się na jogę, to odpowiedź jest prosta: wygodnie! Strój na jogę nie może krępować ruchów i sprawiać, że podczas ćwiczeń będziesz czuła się niekomfortowo. Powinien być on dopasowany do rodzaju jogi, a także do własnych predyspozycji. Najczęściej polecany jest jednak strój, który dobrze przylega do ciała.Jest to istotne szczególnie na początku – sylwetka powinna być widoczna dla instruktora, aby mógł w każdej chwili skorygować postawę. Przylegający do ciała strój do jogi, szczególnie jego górna część, nie będzie również przeszkadzał podczas wykonywania pozycji odwróconych. Założenie zbyt luźnej koszulki może skutkować niechcianym obnażeniem brzucha, a nawet klatki piersiowej. To z kolei może przełożyć się na poczucie dyskomfortu, brak skupienia i nieprawidłowe wykonywanie poszczególnych pozycji. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyjątkowe, wygodne i kolorowe legginsy, które doskonale sprawdzą się na tego typu zajęciach.

Joga to nie tylko trening fizyczny, ale przede wszystkim prawdziwa uczta dla duszy. W uzyskaniu pełnego relaksu i wyciszenia pomogą Ci również dodatkowe akcesoria, takie jak olejki eteryczne, zapachowe świece czy kadzidła. Wszystko to znajdziesz w naszym Mentalnym Ogrodzie – miejscu dla duszy i ciała. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.