Jak wybrać kamień do medytacji?

Jak wybrać kamień do medytacji?

Kamienie, podobnie jak wszystkie inne obiekty we wszechświecie, posiadają swoje wibracje i specyficzną energię. Pochodzą one z ziemi, czyli źródła życia – dzięki temu charakteryzują je niezwykłe lecznicze właściwości. Mogą uspokajać, poprawiać samopoczucie i sprawność umysłową. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z medytacji z kamieniem i jak go wybrać.

Czym kierować się przy wyborze kamienia?

Magia kamieni jest wyczuwalna przez nasze naturalne instynkty. Podczas spacerów po plaży czy parku zdarza nam się schylać po kamienie. Naszej uwagi nie zwracają jednak wszystkie, które napotykamy. Sięgamy tylko po te, które nas „wzywają” – to właśnie działanie intuicji, która podpowiada, że trafiliśmy na nasz kamień. Tym uczuciem należy się kierować także wybierając kamień do medytacji. Podchodząc do kosza czy stoiska z kryształami, można wyciągnąć nad nie rękę i poczuć wibracje. Zaufaj swoim instynktom i sięgnij po ten, do którego naturalnie Cię ciągnie.

Czakry a kamienie

Dobrą metodą wyboru kamieni jest także kierowanie się tym, do której czakry są przypisane. Zastój energetyczny w którejkolwiek z nich jest źródłem dyskomfortu i schorzeń. Można je leczyć między innymi za pomocą odpowiednio dobranych kamieni.

 • Czakra korony – w przypadku problemów z nią pojawiają się migreny, bóle głowy i koszmary. W takim wypadku sprawdzi się ametyst, który usprawnia umysł i poprawia samoocenę.
 • Czakra trzeciego oka – przypisany jej jest sodalit, który uspokaja i wycisza. Pomaga pozbyć się uczuć lęku i niepokoju, a także zwiększa kreatywność.
 • Czakra gardła – jej działanie determinuje jakość komunikacji. Aby ją poprawić, należy stosować angelit.
 • Czakra serca – może być wzmocniona przez kwarc różowy, który uspokaja, wycisza, i rozwija wyobraźnię. 
 • Czakra splotu słonecznego – przeznaczony jej jest kalcyt żółty. Eliminuje on blokady psychiczne i leczy infekcje.
 • Czakra krzyżowa – medytacja z karneolem usprawnia jej działanie, co poprawia pamięć i koncentrację, a także dodaje odwagi. 
 • Czakra podstawy – jej zaburzenia powodują lęki i stres, które można leczyć za pomocą jaspisu czerwonego.

Istnieją również kamienie, które pozytywnie wpływają na wszystkie czakry i ogólny przepływ energii. Należy do nich między innymi kryształ górski. 

Kamienie przypisane znakom Zodiaku

Innym sposobem, który pozwala wybrać kamień do medytacji, jest kierowanie się swoim znakiem zodiaku. Są one dostosowane do wibracji i energii osoby, która urodziła się w danym miesiącu, odpowiadają także jej żywiołowi. Wzmacniają poczucie tożsamości i indywidualne cechy, które są wyjątkowe dla każdego ze znaków. Jaki kamień wybrać?

 • Baran – ametyst, granat, jaspis, karneol, rubin.
 • Ryby – turkus, opal, fluoryt, akwamaryn, kamień księżycowy.
 • Byk – kwarc różowy, agat, cytryn, awenturyn, szafir.
 • Bliźnięta – bursztyn, cytryn, kryształ górski, tygrysie oko, topaz.
 • Rak – jaspis, koral, jadeit, opal, perła.
 • Lew – cytryn, rubin, topaz, kryształ górski, diament.
 • Panna – ametyst, lapis lazuli, sodalit, jaspis, szafir.
 • Waga – kwarc różowy, akwamaryn, kunzyt, turmalin, chryzokola.
 • Skorpion – malachit, agat, obsydian, hematyt, jaspis.
 • Strzelec – sodalit, chalcedon, topaz, chryzokola, opal.
 • Koziorożec – diament, kryształ górski, obsydian, kwarc dymny, turmalin.
 • Wodnik – chryzokola, topaz, fluoryt, ametyst, szafir.

Jak przygotować kamień do medytacji?

Kamienie posiadają własną energię, jednak mają także tendencję do pochłaniania jej z otoczenia. Przed użyciem należy je odpowiednio oczyścić i naładować. Wystarczy wypłukać kamień w wodzie, może być przegotowana lub różana, a następnie wystawić go na działanie odpowiednich energii. Świetnie sprawdzi się zostawienie go na noc na parapecie podczas pełni księżyca, schowanie go w ziemi lub wystawienie na działanie promieni słonecznych. Kryształ można naładować energetycznie także przy pomocy dźwięków gongów lub misy tybetańskiej. Taki rytuał warto wykonywać nie tylko w przypadku kamieni do medytacji, ale także biżuterii z kamieniami.

Jak medytować z kamieniem?

Praca z kamieniami to doskonały sposób na rozwój duchowy. Stanowią one dodatek do codziennego rytuału medytacji, można także nosić je ze sobą jako talizman. 

Najlepszą porą na medytację jest wschód lub zachód słońca. Należy wyłączyć telefon i upewnić się, że przez parę najbliższych chwil nikt nie będzie przeszkadzał. Aby oddać się medytacji, trzeba zająć wygodną pozycję – może to być siad skrzyżny lub dowolna asana. Warto zbudować relaksujący nastrój – odpalić kadzidło lub drewienka palo santo i przygasić światła.

Jeśli chce się korzystać z kilku kryształów, np. przeznaczonych do kolejnych czakr, należy ustawić je przed sobą w zasięgu ręki w odpowiedniej kolejności. Gdy już się zajmie wygodną pozycję, należy skupić się na swoim oddechu. Następnie kolejno brać w dłoń kamienie, każdemu z nich poświęcając swoją uwagę. Warto zauważyć ich tekstury, poczuć, jak ich temperatura się zmienia pod wpływem dotyku. Seans powinien trwać co najmniej 10 minut.

W przypadku, gdy używa się jednego kamienia, należy ująć go w obie dłonie i, siedząc po turecku, skupić się na oddechu w swoim ciele. Takie rytuały można powtarzać z dowolną częstotliwością, wskazane jest robienie tego co najmniej kilka razy w tygodniu. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.