Czym jest litoterapia?

Czym jest litoterapia?

Litoterapia to metoda leczenia wykorzystująca niezwykłe właściwości kamieni. Posiadają one zdolności przekierowywania, kumulowania i uwalniania energii. Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie kryształy, aby chronić swoje wibracje i odblokować przepływ energii.

Leczenie kamieniami – skąd się wzięło i na czym polega?

Litoterapia ma swoje źródła w tradycyjnej medycynie, często związana jest z ezoteryką i starożytnymi wierzeniami. Stosowano ją m.in. w antycznej Grecji i Rzymie, gdzie chorym na łamliwość kości zalecano picie wody wzbogaconej o minerały zawierające wapń. W Indiach choroby skóry leczono okładami z pereł. Nad Bałtykiem używano bursztynów do leczenia schorzeń gardła. W Tybecie oczyszczano wodę kwarcem. Zapisy o leczniczych właściwościach kamieni można znaleźć w księgach medycyny chińskiej oraz ajurwedy. 

Dziś w aptekach można dostać bursztynowe nalewki na przeziębienie, kosmetyki z ekstraktem z pereł i przyspieszające gojenie plastry ze srebrem. Jak widać, współczesna farmakologia czerpie poniekąd z medycyny alternatywnej. Na jakiej zasadzie miałyby zatem działać minerały?

We wschodnich kulturach powszechne jest wierzenie, że skały, podobnie jak wszystkie inne przedmioty, mają duszę i pamięć swojego stworzenia. Minerały posiadają silną energię kosmiczną, wykraczającą poza ludzkie postrzeganie. Mają one zdolność uwalniania blokad energetycznych w ciele i regulowania poziomu energii życiowej. Jej swobodny przepływ i zrównoważony poziom są tym, co wschodnia medycyna alternatywna określa jako zdrowie.

Istnieją również bardziej racjonalne wyjaśnienia leczniczej mocy kamieni. Przede wszystkim, ich skład chemiczny jest zbliżony do ludzkiego organizmu – są to te same pierwiastki biogenne. Szczególnym przypadkiem jest kryształ górski, który ma zbliżoną strukturę do ludzkiej limfy, krwi i tkanki tłuszczowej. Prowadzone są także badania na dotyczące działania kryształów na fale w mózgu na zasadzie rezonansu. 

Terapia kryształami – metody

Najpopularniejszą metodą wykorzystania leczniczej i chroniącej mocy kamieni jest noszenie ich zawsze przy sobie jako biżuterii lub talizmanów. Aby działały, należy je przechowywać w obrębie swojej aury, czyli do 20 cm od ciała. Można więc nosić je w torebce lub kieszeni, lecz najskuteczniejsze są w bezpośrednim kontakcie ze skórą – jako naszyjnik lub pierścień. Chronią one przed negatywną energią innych osób i nagłymi zmianami wibracji oraz zapewniają wewnętrzny spokój.

Kamienie naturalne mogą pomóc w przypadku zablokowanych centr energetycznych, czyli czakr. Aby kamień mógł rozbić skumulowaną negatywną energię, należy go umieścić na skórze w miejscu blokady i oddać się medytacji. Każda z czakr ma przypisane sobie kamienie, odpowiadające jej roli i kolorowi. Czakra sakralna powinna być leczona z użyciem pomarańczowego kornelianu, a czakrze trzeciego oka pomoże lapis lazuli i inne niebieskie minerały. Są też kamienie, takie jak agat, które pozytywnie wpływają na cały kanał energetyczny. Warto je nosić przy samej skórze, np. w formie naszyjnika.

Borykając się z przemęczeniem i stresem, warto rozważyć masaż kamieniami. Działa on energetyzująco, ponieważ minerały mogą kierować energię do środka ciała, wyzwalając proces samoleczenia. 

Oczyszczanie kamieni

Kryształy i kamienie szlachetne mogą kumulować również negatywną energię. Należy więc oczyścić je po każdym wykonanym zabiegu. Aby to zrobić, trzeba kryształy przepłukać wodą lub zasypać solą bądź ziemią na kilka godzin. Oczyszczającą moc posiada również palona biała szałwia. Żeby naładować je ponownie dobrą energią, dobrze jest je wystawić na działanie kosmicznych wibracji. Wystarczy zostawić je w świetle słonecznym lub w blasku pełni księżyca. Można zamiast tego wykorzystać ciepłą, kojącą energię kadzideł, takich jak Palo Santo.

Jak wybrać kamień dla siebie?

Każdy kamień szlachetny posiada indywidualną konstytucję energetyczną. W Internecie można znaleźć opisy, które kamienie są w stanie wyleczyć konkretne schorzenia. Trudno jednak określić, w jakim stopniu te informacje są prawdziwe. Dlatego wybierając talizman lub minerał do zabiegów, należy przede wszystkim kierować się swoją intuicją i przeczuciami. Przechadzając się po stoisku z kryształami, dobrze wyciągnąć rękę i spróbować wyczuć, który kamień wytwarza wibracje o odpowiedniej częstotliwości. Czasem zdarza się tak, że któryś z nich przyciąga do siebie swoim blaskiem, kolorem lub kształtem. Jest to sygnał, że jego energia będzie sprzyjać leczeniu i poprawie samopoczucia. 

Kurs litoterapii – jak zostać specjalistą?

Litoterapia jest obszerną dziedziną medycyny alternatywnej. Każdy kamień ma przypisane sobie działanie, a szukanie informacji w Internecie na ten temat może dać w efekcie sprzeczne informacje. Dlatego też, chcąc zagłębić tajniki leczenia kamieniami, najlepiej wybrać profesjonalny kurs. Pozna się na nim właściwości poszczególnych minerałów, ich działanie w numerologii i astrologii, moc kolorów i wpływ na czakry.

Decydując się na zabiegi litoterapeutyczne lub naukę tej metody, należy pamiętać, że nie jest to medycyna. Działanie kamieni nie jest udowodnione naukowo i nie zastąpi kontaktu z lekarzem. Szczególnie w przypadku poważnych schorzeń, minerały mogą stanowić jedynie dodatek do terapii farmakologicznej. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.