Jak stworzyć nastrojowe wnętrze?

Jak stworzyć nastrojowe wnętrze?

Wnętrza, w których przebywamy, mają niebagatelny wpływ na naszą wewnętrzną energię. Dostarczają one wielu bodźców, które mogą poprawić lub pogorszyć nastrój. Dowiedz się, jak możesz stworzyć nastrojowe wnętrze, w którym osiągniesz harmonię i spokój ducha.

Nastrojowe wnętrze – na czym polega?

Budowanie nastroju to gra na zmysłach. Odpowiednia atmosfera tworzy się dzięki zastosowaniu elementów, które można zobaczyć, powąchać, dotknąć lub usłyszeć. Każde z nich wpływa na ogólne wrażenie, jakie odnosi osoba przebywająca w danym wnętrzu. Chcąc zbudować odpowiedni nastrój, należy zatem zadbać o każdy z tych czynników. W ten sposób można osiągnąć harmonijny przepływ energii w swoim domu. 

Rytuał oczyszczania energii

Chcąc wprowadzić do swojego domu nastrojową, pozytywną energię, najpierw trzeba oczyścić go ze starej aury. Pomieszczenia, w których się przebywa, mają tendencję do gromadzenia energii z zewnątrz. Stanowią zapis wszystkich wydarzeń, jakie miały w nich miejsce, w tym tych negatywnych. 

Doskonałym sposobem na usunięcie zastanej, złej energii jest rytuał okadzania. Tradycyjnie wykorzystuje się w tym celu białą szałwię lub palo santo. Sposoby te znane są rdzennym plemionom Ameryki Środkowej i Południowej od tysięcy lat. Rytuał ten miał na celu zapewnienie ochrony przed działaniem złych duchów i bytów astralnych. Zarówno palo santo, jak i biała szałwia, mają zdolności przyciągania szczęścia i dobrobytu. Rośliny te są źródłem czystej, uziemionej energii, która daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Jak oczyścić swój dom za pomocą tych kadzideł?

  • Przygotuj drewienko lub pęk szałwii. Możesz na głos wypowiedzieć intencję, z jaką będzie ono palone. 
  • Podpal koniec kadzidła. Pozwól mu się chwilę palić, a następnie zdmuchnij, aby się tylko żarzyło.
  • Z dymiącym kadzidłem w ręku rozpocznij obchód mieszkania. Okadź dokładnie każde pomieszczenie i zakamarek. Zatrzymaj się na dłużej miejscach, w których odczuwasz szczególne nagromadzenie negatywnej energii. Ważne, aby przy stosowaniu szałwii wykonywać ruchy okrężne, przeciwne kierunkowi wskazówek zegara.
  • Tlące się drewienko możesz zostawić na ceramicznej podstawce, aby wzmocnić jego działanie. Jeśli czujesz, że aura w mieszkaniu uległa już zmianie, możesz je zgasić. 

Rytuał oczyszczania warto powtarzać raz na jakiś czas, np. przy każdym gruntownym sprzątaniu.

Zapach w nastrojowym wnętrzu

Zarówno rytuał oczyszczania szałwią, jak i ten z udziałem palo santo pozostawia w mieszkaniu przyjemny, głęboki zapach. Na co dzień może on jednak być nieco za ciężki. Warto więc zaopatrzyć się również w lżejsze kadzidła, np. te tybetańskie, lub w świece zapachowe. Te drugie są także źródłem ognia i naturalnego światła, które tworzy w pomieszczeniu niepowtarzalną atmosferę. Warto je zapalać podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Świece sprawią, że obowiązki nabiorą magicznego, rytualnego charakteru. 

Aranżacja nastrojowego wnętrza

Odpowiednia aranżacja salonu i reszty pomieszczeń w domu to kolejny czynnik, który buduje odpowiedni nastrój. Podczas meblowania pomieszczeń można kierować się zasadami feng shui. Zapewniają one swobodny przepływ energii i pomagają zachować wewnętrzny spokój. 

Kompletując wyposażenie wnętrz, należy kierować się przede wszystkim własnym gustem i wybierać przedmioty, które mają dobrą energię. W nastrojowym salonie nie może zabraknąć wygodnego kącika, w którym znajdzie się mnóstwo miękkich poduch i koców. Warto też zadbać o to, by mieć przestrzeń do codziennej praktyki jogi i medytacji. 

Rośliny pokojowe i balkonowe również mogą być źródłem pozytywnej energii. Są to żywe byty, w których, tak jak w ludziach, płynie prana (energia życiowa). Ich obecność dostarczy nie tylko walorów estetycznych, ale także oczyści powietrze. 

Pomysły na nastrojowe wnętrze

Urządzając nastrojowe wnętrze należy się kierować tym, co podpowiadają instynkty. Warto zadbać o obecność przedmiotów, które się lubi. Mogą to być przeczytane wielokrotnie książki, pamiątki rodzinne, betonowe donice pełne roślin czy łapacze snów. Najważniejsze, aby stworzyć przestrzeń, w której poczujesz, jak Twoja wewnętrzna energia rozkwita. Pamiętaj, że wyposażenie mieszkania to tylko przedmioty. Nastrój buduje się poprzez obecność dobrej energii, zadbaj więc o to, by ją w sobie pielęgnować. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.