Biała szałwia i jej właściwości

Biała szałwia i jej właściwości

Biała szałwia jest ziołem, które wykorzystywane jest w różnego rodzaju rytuałach oczyszczających. Wierzy się, że przynosi ukojenie i wprowadza do pomieszczenia pozytywną energię. Dowiedz się więcej na temat magicznych właściwości białej szałwii. Poznaj rytuał oczyszczania i sprawdź, czy jest to coś dla Ciebie.

Czym jest biała szałwia?

Biała szałwia, czyli Salvia Apiana, to gatunek rośliny, która pochodzi z rodziny jasnowatych. Do tej grupy roślin zalicza się dużo gatunków, które zawierają w sobie olejki eteryczne. Substancje te są często wykorzystywane w kosmetyce, a także medycynie czy kuchni. Roślinę spotkać można na pustynnych terenach Ameryki – szczególnie w amerykańskim stanie Kalifornia, a także meksykańskiej Kalifornii Dolnej.

Biała szałwia jest krzewem, który charakteryzuje się dość mocnym rozgałęzieniem, a także zielono-srebrnym kolorem. Powierzchnię rośliny pokrywają bowiem srebrne włoski, które odpowiedzialne są za wydzielanie intensywnego aromatu. Roślina jest uwielbiana przez pszczoły. Swoim intensywnym zapachem przyciąga do siebie również inne owady i ptaki – np. motyle czy kolibry. 

Wysuszone liście szałwii mają piękny sino-błękitny kolor i są niezwykle miłe w dotyku ze względu na miękkie włoski. Ususzone liście dostępne są zarówno w formie sypkiej (pojedyncze liście), jak i w formie pęczka, który idealnie sprawdza się w rytuale oczyszczania białą szałwią.

Właściwości białej szałwii 

Roślinie tej przypisuje się wiele właściwości leczniczych. Produkowany z jej nektaru miód jest naturalnym antybiotykiem, który odczula, a także zwalcza bakterie. Polecany jest przy problemach z układem pokarmowym i oddechowym. Wykorzystywany jest również przez kobiety w trakcie miesiączki – doskonale radzi sobie z towarzyszącym wówczas bólem. Biała szałwia jest lekarstwem na przeziębienia, bóle gardła czy też problemy z zatokami. Odpowiedzialny jest za to zawarty w niej cyneol, który wykazuje m.in. właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe. 

Białą szałwię można również spożywać w herbacie bądź inhalować się nią. Pomaga to oczyścić płuca i zatoki ułatwiając oddychanie. 

Oczyszczanie białą szałwią – święte kadzidło rdzennych Amerykanów 

Biała szałwia to roślina, która doceniana była szczególnie przez plemiona rdzennych Amerykanów. Ma ona również wymiar duchowy. Używana była podczas wielu rytualnych ceremonii do okadzania pomieszczeń i usuwania z nich negatywnej energii. Praktyka ta obecna jest również w dzisiejszych czasach. Spalanie białej szałwii pozwala wypędzić nieproszone byty i oczyścić aurę. 

Palenie szałwii to zabieg wykonywany również w celu przyciągania dostatku i powodzenia. Ponadto Indianie wierzą także, że szałwia pomaga zyskać wolność i bystrość umysłu. Jest również jednym ze sposobów na uzyskanie nieśmiertelności i dotarcie do duchowej wiedzy. 

Biała szałwia – jak okadzać?

Okadzanie dymem z rośliny pozwala na oczyszczenie zarówno pomieszczenia, przedmiotów, jak i samych siebie. Okadzanie warto wykonać zarówno w mieszkaniach, w których się mieszkania, jak i tych, do których zamierzasz się wprowadzić. Zanim jednak zabierzesz się za palenie białej szałwii, musisz uświadomić sobie, w jakim celu to robisz. Tylko świadome programowanie intencji pozwoli na całkowite usunięcie z przestrzeni złej energii. Okadzanie mieszkań czy przedmiotów oczyszcza atmosferę z konkretnych negatywnych emocji. Należy więc wystrzegać się kadzenia w konkretnym i zdefiniowanym celu – np. chcę zarabiać więcej. Tego typu działania, czyli programowanie przestrzeni, może się odbyć dopiero po pozbyciu się negatywnej aury. 

Jak palić szałwię?

Do okadzania potrzebujesz szałwii, zapalniczki, podstawki, na której będzie można położyć roślinę, a także piasku. Proces należy rozpocząć od umieszczenia w podstawce bądź ceramicznej miseczce piasku i położenia na nim białej szałwii w taki sposób, by jeden z jej końców lekko wystawał z naczynia. Kolejnym krokiem jest podpalenie pęczka i zdmuchnięcie płomienia – ulatniający się dym powinien być rozproszony po całym mieszkaniu. Najlepiej co jakiś czas zmieniać położenie naczynia, by dym mógł objąć całą powierzchnię pomieszczenia. Szałwia może, ale nie musi wypalić się do końca. Aby ją wystarczy zanurzyć ją w piasku bądź wodzie. 

Gdzie kupić szałwię do palenia?

Szałwia zyskuje coraz to większą popularność. Bez problemu dostaniesz ją w wielu sklepach internetowych. Biała szałwia często mieszana jest również z innymi składnikami. Należą do nich m.in. lawenda czy piołun. Kadzidła oczyszczające mogą być również używane podczas medytacji, a także relaksu.  

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.