Co blokuje czakry?

Co blokuje czakry?

Właściwe działanie czakr zapewnia wewnętrzny spokój, zdrowie i pomyślność życiową. Przepływ energii przez nie oddziałuje na konkretne dziedziny życia, a także na występujące okoliczności zewnętrzne. Sprawdź, co przyczynia się do zaburzeń przepływu energii oraz dowiedz się, jak odblokować czakry, aby zapewnić sobie harmonijne życie. 

Energia Chi – co to jest?

Każdy człowiek ma wrodzoną ilość energii Chi, która stanowi siłę napędową wszelkich procesów zachodzących w ciele. Wszystkie narządy i komórki mają określone zasoby energii. Od poziomu Chi zależy żywotność, szczęście oraz życiowe powodzenia lub potknięcia. Harmonijny przepływ przynosi zdrowie, radość i sukcesy, a jakiekolwiek zaburzenia skutkują chorobami i porażkami w różnych aspektach życia. Chi jest podstawą tworzenia materii we Wszechświecie, przypisuje się jej moc łączenia. Zwierzęta, rośliny, zjawiska przyrodnicze, elementy i rzeczy znajdujące się w otoczeniu charakteryzują się własną częstotliwością wibracji. 

W ludzkim ciele krąży niewidzialna energia Chi, która stanowi witalną siłę życiową. Przemieszcza się ona specjalnymi drogami przepływu – meridianami, łączącymi się z centrami energetycznymi, czyli czakrami. Czakry są punktami koncentracji energii w ludzkim ciele. Są źródłem wymiany energii wewnętrznej i zewnętrznej. Służą do bezpośredniego pobierania, przetwarzania i przekazywania energii życiowej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu i świata. 

Prawidłowe działanie centr energetycznych zapewnia harmonię między sferą fizyczną i duchową. Za fizyczność odpowiadają trzy dolne czakry (podstawy, sakralna, splotu słonecznego), a z kwestiami duchowymi związane są trzy górne (gardła, trzeciego oka, korony). Te dwie sfery łączy czakra serca.

Zablokowane czakry – jakie są przyczyny?

Blokady w przepływie Chi przez ciało mogą powodować nieharmonijne życie. Do zaburzeń poziomu energii przyczyniać może się np.:

 • płytki oddech,
 • zanieczyszczone powietrze,
 • wysoko przetworzone jedzenie,
 • spożywanie cukrów, złych tłuszczy oraz produktów zanieczyszczonych chemiczne,
 • niespędzanie czasu na zewnątrz, które skutkuje niedostarczeniem optymalnej dawki promieni słonecznych,
 • brak bezpośredniego kontaktu z ziemią,
 • zagracona przestrzeń w domu,
 • negatywne myśli, 
 • towarzystwo osób skupiających się na niekorzystnych aspektach życia,
 • brak czasu na wyciszenie umysłu, regenerację sił i odpoczynek,
 • siedzący i stresujący tryb życia.

Zablokowanie przepływu w centrach energetycznych niekorzystnie wpływa na samopoczucie oraz na całe życie. Na poszczególne czakry oddziałują również określone emocje, stany i konkretne zjawiska. Pracę czakry podstawy może zaburzyć strach, czakry sakralnej – poczucie winy, a czakry splotu słonecznego – wstyd. Na przepływ energii przez czakrę serca negatywnie wpływa gniew, natomiast przez czakrę gardła – kłamstwo. Blokadę w czakrze trzeciego oka mogą stworzyć własne iluzje, a w czakrze korony – egocentryzm. 

Jak rozpoznać zablokowane czakry?

Nieprawidłowy przepływ energii przez czakry może przekładać się na dysharmonię funkcjonowania całego organizmu. Aby sprawdzić, czy czakry są zablokowane, warto wykonać prosty test. Każdemu centrum energetycznemu przypisane są konkretne obszary życiowe, które należy przeanalizować. 

Czakra podstawy jest ośrodkiem witalnej energii, odpowiada za instynkt oraz bezpieczeństwo. Warto zastanowić się nad swoim ogólnym samopoczuciem oraz stanem zdrowiaZaburzenia przepływu energii mogą objawiać się brakiem chęci do ruchu oraz deficytem sił życiowych. Czakra sakralna odpowiada za seksualność, emocje i twórczość. Problemy występujące w tych sferach należy powiązać z blokadami w danym centrum energetycznym. 

Brak zaufania do własnego zdania, nieumiejętność kontrolowania emocji, nieświadome podejmowanie decyzji czy niezrównoważenie emocjonalne mogą być oznaką blokad czakry splotu słonecznego. Jest to ośrodek energetyczny powiązany z przekazywaniem własnego potencjału światu. Trudności w relacjach, brak empatii czy nieumiejętność akceptacji innych osób mogą być sygnałem o zaburzeniach pracy czakry serca, która odpowiada za odczuwanie wyższych uczuć.

Niewłaściwe funkcjonowanie czakry gardła może być sygnalizowane poprzez brak wystarczającej wiary w siebie, niebranie odpowiedzialności za własne życie, nieumiejętność rozwiązywania swoich problemów. Czakra gardła odpowiada przede wszystkim za ekspresję i wyrażanie siebie. Blokady w czakrze trzeciego oka, która jest powiązana z intuicją oraz percepcjami pozazmysłowymi, można rozpoznać poprzez osłabienie psychiczne i brak chęci do realizowania własnych marzeń oraz celów.

Czakra korony jest związana z myśleniem całościowym i mądrością wewnętrzną. Brak poczucia jedności z Wszechświatem oraz nieumiejętność znalezienia i zrozumienia swojego celu życiowego to sygnały świadczące o zaburzeniach właśnie w tym centrum energetycznym. 

Jak oczyścić czakry?

Proces odblokowywania centr energetycznych rozpoczyna się od ich oczyszczenia, którego głównym zadaniem jest osiągnięcie równowagi energetycznej oraz psychologiczno-fizycznej organizmu. Można skorzystać z pomocy osób profesjonalnie zajmujące się regulacją czakr. Można również zacząć samodzielnie wykonywać określone ćwiczenia, pozwalające uzyskać harmonię. Oczyszczenie czakr wymaga umiejętności wizualizacji. Konkretne kolory, przypisywane danemu centrum energetycznemu, mogą uzdrowić ludzką energię. Każdy ze sposobów należy wykonywać ze świadomą intencją.

Pierwszym sposobem jest rysowanie w aurze symboli energetycznych, które powinny posiadać odpowiadający danej czakrze kolor. Warto pamiętać o odpowiedniej kolejności, począwszy od czakry podstawy. Nie można pominąć żadnej z nich, a przejście do następnej będzie możliwe dopiero po ukończeniu czakry, która znajduje się poniżej.

Kolejną metodą jest zastosowanie wahadełka, które należy trzymać 30 cm od czakry. Jako wahadełko można wykorzystać każdy przedmiot o symetrycznej budowie, wiszący na sznurku albo nitce. Można również dokonać oczyszczenia manualnego, masując okrężnymi ruchami okolicę konkretnego miejsca na ciele. Ilość obrotów oblicza się, odejmując od 20 numer odblokowywanego miejsca. Liczenie rozpoczyna się od czakry podstawy. Następnie należy zwizualizować sobie proces napełniania czakry energią, w odpowiadającym jej kolorze, płynącą z ręki. 

Można również spróbować przeprowadzić wizualizację procesu rozbijania negatywnej energii, skumulowanej na czakrach. Warto wyobrazić sobie, że przybiera ona postać czarnej kuli, na którą oddziałuje białe światło. Alternatywą jest również wizualizacja oddychania w konkretnym kolorze. Należy wdychać pozytywną energię, a następnie wraz z wydechem wyrzucić negatywną. 

Czakry – jak odblokować?

Czakry można odblokować dzięki regularnej medytacji i działaniom dźwięków. Można korzystać ze specjalnych oczyszczających nagrań lub wypowiadać krótkie mantry, przypisane danej czakrze:

•          podstawy – LAM,

•          sakralnej – VAM,

•          splotu słonecznego – RAM,

•          serca – YAM,

•          gardła – HAM,

•          trzeciego oka – OM,

•          korony – AUM lub medytacja w ciszy.

Wielokrotne powtarzanie tych krótkich mantr ma przede wszystkim pomóc w uspokojeniu i opanowaniu umysłu, co w efekcie przełoży się na jego oczyszczenie. 

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niewątpliwie potrzebna jest równowaga emocjonalna, psychologiczna oraz dobre samopoczucie fizyczne. Harmonijność tych aspektów może zapewnić niezaburzony przepływ energii przez całe ciało. 

UdostępnijFacebookTwitter
Dołącz do dyskusji

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.